Opinie o Nas
Responsive layout
navigate_next
navigate_next

Jaką prostownice do włosów wybrać?

3 min. czytania

2

Idealnie proste, ujarzmione i lśniące włosy to marzenie wielu kobiet, zwłaszcza posiadaczek falowanych włosów i loków, które często mają problem z okiełznaniem niesfornej fryzury. Całe szczęście jest na to sposób - rozwiązaniem jest prostownica.

Prostownica to urządzenie do stylizacji włosów, które nie tylko idealnie prostuje włosy, ale także wygładza je i sprawia, że są lśniące, tworząc efekt tzw. tafli. Dobra prostownica do włosów to inwestycja, która posłuży przez wiele lat i znacznie przyspieszy codzienną stylizację.

Podpowiadamy, jaką prostownicę do włosów wybrać? Czym kierować przy zakupie i na jakie parametry warto zwrócić uwagę.

Dobra prostownica do włosów - jaką powłokę wybrać?

Kluczowym elementem prostownicy, który wpływa na jakość i szybkość prostowania włosów, jest powłoka płytek prostujących. Prostownice zazwyczaj posiadają powłokę ceramiczną, która doskonale sprawdza się w prostowaniu i wygładzania, jednak na rynku dostępne są modele z różnymi rodzajami powłok płytek prostujących.

Oto najczęściej spotykane rodzaje płytek:

  • Ceramiczne - cechuje je równomiernie rozprowadzanie ciepła po całej powierzchni płytki, dzięki temu ryzyko nadmiernego uszkodzenia włosów jest zniwelowane. Ceramiczna powłoka jest bardzo śliska, stąd płytki gładko suną po włosach i nie wyrywają ich. Płytki ceramiczne doskonale sprawdzają się przy każdym rodzaju włosów.
  • Diamentowe - są bardzo odporne na zarysowania i zniszczenia. W przypadku płytek diamentowych efekt wygładzenia włosów jest dokładniejszy, dlatego są one polecane w przypadku włosów grubych, mocno kręconych  i opornych na prostowanie.
  • Turmalinowe -   to rodzaj powłoki, który podczas nagrzewania emituje jony ujemne, w efekcie łuski włosów są zamykane, a włosy po wyprostowaniu są  niesamowicie wygładzone i błyszczące. Jonizacja przyspiesza proces prostowania, a także sprawia, że włosy nie elektryzują się.
  • Tytanowe - powłoka tytanowa jest jedną z najtrwalszych. Płytki równomiernie utrzymują ciepło, a także doskonale prostują niesforne i bardzo grube włosy.
  • Płyty wzbogacone o keratynę -  to płyty, które dodatkowo zawierają domieszka keratyny. Keratyna pod wpływem ciepła przenika do włosów, a następnie wzmacnia je i odżywia.

Wielkość płytek w prostownicy

Kolejny istotny czynnik to wielkość płytek w prostownicy. Prostownice różnią się między sobą długością i szerokością płytek. W zależności od posiadanego rodzaju włosów powinno się wybrać odpowiedni rozmiar płytek. Do włosów cienkich i krótkich najlepsze są prostownice o wąski płytkach, posiadaczki włosów długich i gęstych powinny zdecydować się na większe płytki, które znacznie skrócą czas prostowania.

Sprawdź niezawodne prostownice z naszej oferty!

Regulacja temperatury i jej zakres

Możliwość ustawienia odpowiedniej temperatury na do prostowania jest bardzo ważnym czynnikiem. Włosy różnią się między sobą podatnością na stylizację, stąd w przypadku włosów opornych na stylizację konieczna będzie temperatura 200 stopni C, z kolei posiadaczki włosów bardziej podatnych mogą uzyskać dobry efekt już w temperaturze 150 stopni C.

Regulacja pozwala przede wszystkim dokonać indywidualnego doboru temperatury, w zależności od rodzaju posiadanych włosów i tym samym uniknąć uszkodzeń włosa.

Moc prostownicy

Moc prostownicy to parametr, który ma wpływ głównie na szybkość jej nagrzewania się. Prostownice o dużej mocy nagrzewają się już w kilka sekund, zaś słabsze prostowanie potrzebują do tego nawet kilku minut.

Jeżeli zależy nam na czasie najlepiej wybrać prostowanie z zakresu mocy od 100 do 170 W.

Dodatkowe opcje

Kupując prostownicę, dobrze zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, jakie oferuje nam producent. Poprawiają one efekt i szybkość prostowania, a także przyczyniają się do większego komfortu użytkowania.

Polecamy prostownice z dodatkowymi funkcjami w postaci:

  • Jonizacji - włosy są bardziej wygładzone i nie elektryzują się.
  • Pary - podczas prostowania wytwarzana jest para, która dodatkowo chroni włosy przed wysoką temperaturą i ułatwia prostowanie.
  • Prostowania na mokro - to bardzo funkcjonalna i przydatna opcja, która pozwala prostować włosy po umyciu, bez konieczności wcześniejszego wysuszenia, co bardzo przyspiesza cały proces stylizacji włosów.
  • Automatycznego wyłączania się - to z kolei opcja, która zwiększa bezpieczeństwo użytkowania prostownicy. Dzięki specjalnemu czujnikowi, prostownica wyłączy się po określonym czasie, np. gdy zapomnimy o jej wyłączeniu i wyjdziemy do pracy.

Jak oceniasz ten post?

0
0
0
0
2
Wyświetleń: 427

Zostaw swój komentarz