Opinie o Nas
Responsive layout
navigate_next
navigate_next

Żelazko, parownica, czy generator pary. Co wybrać?

3 min. czytania

3

Prasowanie, dla niektórych przyjemna i uspokajająca czynność, dla innych zaś prawdziwa zmora. Całe szczęście producenci sprzętu do prasowania prześcigają się w innowacjach, które czynią tę czynność dużo szybszą i bardziej komfortową, a przede wszystkim skuteczną. W końcu nikt nie lubi, gdy po prasowania zostają zagniecenia i charakterystyczne linie.

W ostatnich latach urządzenia do prasowania ewoluowały. Żelazka, nawet te najtańsze, posiadają nieprzywierającą powłokę i kilka funkcji pary. Do domowego użytku trafiły także parownice i generatory pary, kiedyś zarezerwowane wyłącznie dla sklepów, hoteli, pralni czy też szwalni. Wybór jest ogromny, a zarazem niełatwy. Chcąc wybrać dobry sprzęt do prasowania, warto najpierw bliżej przyjrzeć się dostępnym na rynku produktom.

Co najlepiej sprawdzi się do prasowania?

Obecnie największą popularnością cieszą się nadal żelazka, a także wygodne w użyciu parownice i niesamowicie skuteczne generatory pary. To właśnie w przypadku tych trzech sprzętów najczęściej pojawiają się dylematy - który z nich wybrać? Przyjrzyjmy się bliżej każdemu z nich.

Spawdź naszą bogatą ofertę żelazek!

Żelazko do prasowania - jakie wybrać?

Żelazko do prasowania to sprzęt, z którym każdy z nas przynajmniej raz w życiu miał styczność. Różnią się między sobą powłoką stopy, poszczególnymi funkcjami, dodatkowym wyposażeniem (np. w postaci generatora pary lub stacji prasującej), a także ceną.

Żelazka do prasowania sprawdzą się, gdy zależy nam na bardzo dokładnym wprasowaniu ubrania. W tym celu najlepiej wybierać żelazka parowe, które dzięki wytworzenia pary wodnej czynią tkaninę dużo bardziej podatna na prasowanie. Warto także rozważyć zakup droższego modelu żelazka z generatorem pary. W tym wypadku para działająca pod bardzo mocnym ciśnieniem dużo bardziej potęguje efekt i skuteczność prasowania.

Minusem tradycyjnych żelazek jest samo przygotowanie procesu prasowania, czyli rozłożenie stołu/deski, przygotowanie wody do prasowania i nagrzanie żelazka. Co więcej, musimy także zadbać o właściwą powierzchnię do prasowania, czyli stół/deskę o odpowiedniej miękkości, jakości materiału i stabilności.

Nasz wybór:

Bosch TDI902431E żelazko z generatorem pary

Żelazko Bosch TDI902431E

Kup w zestawie z:

Deska do prasowania Vileda Park&Go Plus

Parownica do ubrań - jak wybrać?

Wszyscy doskonale znamy żelazka do prasowania, ale to czym jest parownica do ubrań, nie jest już tak oczywiste dla każdego z nas. Parownica, często jest także nazywana także steamerem i podobnie jak żelazko, występuje w kilku wersjach, Na rynku można znaleźć wygodną wersję parownicy bez kabla, a także parownice ręczne i stojące.

Parownica do ubrań to kompaktowe urządzenie, które pozwala wyprasować ubrania w pozycji pionowej, czyli bez użycia deski do prasowania lub w pozycji poziomej, w zależności od rodzaju urządzenia. Parownice ręczne umożliwiają prasowanie ubrań np. wiszących na wieszaku, zaś parownice stojące zarówno ubrań wiszących, jak i na desce do prasowania.

Mechanizm działania parownicy opiera się na wytwarzaniu pary wodnej pod wysokim ciśnieniem. To właśnie z pomocą pary jest wygładzany materiał.

Plusem parownicy jest fakt, że za jej pomocą możemy także odświeżyć ubrania. Samo urządzenie jest niewielki i wygodne w użyciu. Minusem może być fakt, że zbiornik z wodą trzeba dosyć często uzupełniać.

Generatory pary - który wybrać?

Generator pary to urządzenie składające się z bojlera podgrzewającego wodę i wytwarzającego parę pod bardzo mocnym ciśnieniem oraz żelazka. Urządzenie to często jest także nazywane stacją parową.

Generatory pary są najskuteczniejszym rozwiązaniem. Cechuje je dokładność prasowania żelazka połączona z mocą pary o wysokim ciśnieniu. Są to urządzenia wzbogacone o najnowsze technologie, stąd idealnie sprawdzają się na każdej powierzchni do prasowania, są precyzyjne i bardzo komfortowe w użyciu, a przy tym posiadają wiele przydatnych funkcji prasowania.

Jak oceniasz ten post?

0
0
0
0
1
Wyświetleń: 539

Zostaw swój komentarz