• HB UH 1070W nawilżacz ultradźwiękowy

Symbol: HB-NA-001-50
349.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godzin
KUP DO 12:00, WYŚLEMY DZIŚ!*
* Nie dotyczy płatności przelewem
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
InPost Paczkomaty 24/7 0
Odbiór osobisty przedpłata 0
Kurier FedEx 0
Kurier DPD 0
Kurier Inpost 0
Kurier FedEx pobranie 5
Kurier DPD pobranie 6
Kurier Inpost pobranie 6
Dostępność Mało
EAN 5901632080468

 

HB UH1070W nawilżacz ultradźwiękowy jonizacja

Nawilżacz ultradźwiękowy  z funkcją „ciepłej mgiełki" i funkcją jonizacji powietrza utrzymany w eleganckiej i nowoczesnej stylistyce. Charakteryzuje się wysoką wydajnością nawilżania oraz małym zużyciem energii.

3 moce nawilżania oraz 2 tryby prędkości pracy wentylatora zapewniają zmienną wydajność urządzenia dostosowaną do potrzeb użytkownika. Wyłącznik czasowy „Timer" umożliwia ustawienie czasu pracy urządzenia od 1 do 12h, a elektroniczny higrostat pozwala na zachowanie wilgotności na stałym poziomie 45-90% R.H.Wybierane funkcje jak i aktualna i żądana wilgotność powietrza oraz temperatura w pomieszczeniu sygnalizowane są na panelu sterującym z wyświetlaczem LED. Nawilżacz posiada ceramiczny wkład filtrujący wodę, który usuwa jony wapnia odpowiedzialne za twardość wody, tym samym powodując jej zmiękczenie. Po opróżnieniu zbiornika następuje automatyczne wyłączenie nawilżacza, dzięki czemu urządzenie jest całkowicie bezpieczne w   użytkowaniu. Nawilżacz jest sterowany pilotem.

 • UH1070W Nawilżacz ultradźwiękowy
 • 3 poziomy mocy nawilżania
 • Funkcja „ciepłej mgiełki"
 • Funkcja jonizatora powietrza
 • 2 tryby pracy - AUTO oraz praca ciągła
 • Elektroniczny higrostat
 • Pojemność zbiornika 4.8 l.
 • Wyjątkowo cichy < 35 dB (A)
 • Ceramiczny wkład filtrujący wodę WCF050 (w komplecie)
 • W komplecie wkład filtrujący wodę WCF050.

Dane techniczne:

 • 3 poziomy mocy nawilżania
 • Funkcja „ciepłej mgiełki"
 • Funkcja jonizatora powietrza
 • 2 tryby pracy - AUTO oraz praca ciągła
 • Elektroniczny higrostat - możliwość ustawienia poziomu wilgotności w zakresie 45 - 90 % RH / elektroniczny TIMER - możliwość ustawienia czasu pracy w zakresie od 1 do 12 h / wyświetlacz LED pokazujący aktualną (żądaną) wilgotność powietrza
 • Pojemność zbiornika 4.8 l. / wydajność 120 - 330 ml/h / max. czas pracy 14,5 h / automatyczne wyłączanie po opróżnieniu zbiornika
 • Wyjątkowo cichy < 35 dB (A)
 • Ceramiczny wkład filtrujący wodę WCF050 (w komplecie)
 • Automatyczne wyłączanie po opróżnieniu zbiornika
 • Jonowy  wkład filtrujący wodę WCF050. (w komplecie)

2 lata gwarancji producenta dla konsumentów

CO DAJE NAM I JAK DZIAŁA NAWILŻACZ POWIETRZA?

Jakość powietrza w mieszkaniu ma istotny wpływ na funkcjonowanie organizmu wszystkich domowników, niezależnie od wieku. Optymalny poziom nawilżenia powietrza w pomieszczeniach powinien wynosić od 45 do 55%.  Systemy grzewcze czy szczelne okna obniżają go nawet o 20%. Wysuszone powietrze przyczynia się do występowania uciążliwych dolegliwości, takich jak wysuszona śluzówka nosa oraz gałek ocznych,  swędzenie skóry oraz pogorszenie samopoczucia.

JAK DZIAŁA NAWILŻACZ POWIETRZA?

Proces nawilżania przy użyciu technologii ultradźwiękowej przebiega następująco — znajdująca się w zbiorniku woda przepływa przez specjalny filtr, który usuwa z niej wszelkie niepożądane substancje (np. kamień). Następnie specjalny przetwornik, w który wyposażony jest nawilżacz rozbija wpływającą niewielkimi ilościami wodę na drobne cząsteczki pary wodnej. Wytworzona w ten sposób widoczna chłodna mgiełka wydostaje się na zewnątrz nawilżacza. W związku z tym, że technologia ta jest jedną z tzw. „technologii zimnych”, napełniając zbiornik chłodną wodą możemy uzyskać efekt obniżenia temperatury w pomieszczeniu.

WCF (Water Ceramic Filter) to specjalnie skomponowany wkład ceramiczny, który redukuje z wody związki wapnia i innych minerałów sprawiając, iż staje się ona mniej twarda. Posiada ponadto działanie antybakteryjnie i usuwa z wody nieprzyjemne zapachy.

PRZESUSZONE POWIETRZE

Gdy wilgotność powietrza spada poniżej zalecanego poziomu 40 % RH zaczynamy czuć się niekomfortowo, nasz organizm nie otrzymuje tyle wilgoci ile jest mu potrzebne, w związku z czym stajemy się podatni na różnego rodzaju choroby, przeziębienia. Zaczyna nas drapać w gardle i mamy problemy z oddychaniem, a nasza skóra staje się sucha i swędząca. Zbyt niski poziom wilgotności w naszym codziennym otoczeniu dotkliwie wpływa również na nasze samopoczucie. Receptą na to jest zastosowanie nawilżacza, który podniesie poziom wilgotności w pomieszczeniu.

WYSYCHANIE DREWNIANYCH PRZEDMIOTÓW

Zbyt niska wilgotność powietrza powoduje, że nasze drewniane meble i podłogi rozsychają się, wyroby skórzane pękają, a tkaniny stają się sztywne.

WYSYCHANIE ROŚLIN DONICZKOWYCH

Jedną z głównych przyczyn słabego wzrostu roślin doniczkowych jest zbyt niska wilgotność powietrza w pomieszczeniach, w których rośliny są hodowane. Optymalny poziom wilgotności to 40 – 60, a w niektórych przypadkach nawet 80 % RH. Zbyt niska wilgotność powoduje utratę przez rośliny wody w procesie transpiracji. Efektem tego jest żółknięcie i wysychanie liści, a jeżeli stan taki jest długotrwały nawet obumarcie całej

GDZIE STOSOWAĆ NAWILŻACZE?

Pokoje dziecięce: dla ochrony niemowląt i małych dzieci narażonych na schorzenia układu oddechowego spowodowane pyłkami, kurzem i zbyt suchym powietrzem.

Biuro: urządzenia elektroniczne takie jak komputery czy telewizory ładują powietrze jonami dodatnimi zwiększając poczucie dyskomfortu i zmęczenia.

Mieszkanie lub dom: utrzymuje stałą wilgotność pomieszczeń, chroniąc zdrowie domowników.

Komfort życia osób starszych: układ odpornościowy osób starszych jest osłabiony, co powoduje, że niekorzystne warunki otoczenia, w tym suchość powietrza powodują dokuczliwe dolegliwości tj. przesuszenie śluzówki, zmęczenie, wysuszenie skóry, problemy ze snem.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
 • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia